Özel Artı Bilim Koleji’nden Gazilere Coşkulu Karşılama

0

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Samsun Özel Artı Bilim Koleji’nin çok önemli ve değerli konuklarını ağırladı

Gaziler Gününde Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Diril ve yönetim kurulu üyeleri Artı Bilim Koleji Ortaokulu’na gelerek öğrencilerle buluştular. Öğretmen ve öğrencilerin katıldığı törende duygulu anlar yaşandı.

Okul Müdürü Habib Alan: “Bu özel günde kendilerine minnet duyduğumuz ve gururlandığımız gazilerimizi okulumuz da ağırlamaktan mutluluk duymaktayız. Türk tarihinde İslam öncesi ve sonrası şehitlik ve gazilik onuru vardır. Her Türk de bu onurlara kavuşmak için vatanı, milleti, bayrağı, milli marşı, soydaşları ve kutsal değerleri için savaşır. Çünkü milli karakterimizde olan bu duyguların, Türk ulusu ve her bireyi için vazgeçilmez bir anlamı ve önemi vardır. Türk Milleti bunun en güzel örneğini Atatürk’ün önderliğinde verilen “Kurtuluş Savaşı”nda yaşamıştır. “Ya istiklal, ya ölüm!” demiştir. Türk tarihi böylesine “kahramanlık günleri” ile doludur. İşte bu kahramanlık günlerini şehit ve gazilerimize borçluyuz. Destanlar yaratan şehit ve gaziler tek tek birer onur abidemizdir. Önümüzde gururlandığımız ve örnek aldığımız bu gazilerimizin gözsüz, bacaksız, kolsuz olabiliriz ama vatansız olamayız ilkelerine bizlerin sahip çıkacağını belirtmek isteriz” dedi.

- Reklam -

SİZLERE GÜVENİYORUZ

Muharip Gaziler Dernek başkanı Ahmet Diril: “Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk milleti işgal ve esarete alışık olmayan asil ve büyük bir millettir. Bu nedenle tarihinde bu uğurda çok savaş yapmış birçok insanını şehit ve gazi vermiştir. Gazi, harbe katılıp da, harpten sağ olarak dönen savaşmış kahramanlardır. Gazilik unvanı devlet tarafından verilir. En büyük Gazi, bu unvanı 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kararı ile alan, vatanın kurtarıcısı ve kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. 2002 yılında çıkartılan yasa ile 19 Eylül günü Gaziler günü olarak kabul edilmiştir. Değerli çocuklar Bu ülkenin birlik ve bütünlüğü için yıllarca insanlarımız mücadele etmiş savaşmış ya şehit ya da gazi olmuştur. Bu görevi bundan sonra sizlerin sürdüreceğine inancımız tamdır. Sizlere güveniyoruz. Bizleri davet ettiğiniz için kurucularımız ve okul müdürümüzün şahsında hepinize teşekkür ederiz” dedi.

DUYGULU ANLAR

Günün anlam ve önemine binaen okul müdürlüğü tarafından yaptırılan plaket takdim edildi. Plaketi veren Artı Bilim Koleji kurucularından Erhan Yeğenoğlu’un şehit çocuğu olması ve 5 öğrencinin tüm gazilerimize çiçek buketi vermesi gazilerimizi ve orada bulunanları duygulandırdı.

Dışarıda okul önünde toplu ve bireysel fotoğraf çekimlerinde öğrencilerin gazilerimize ilgi göstermesi ve ellerini öpmesi görülmeye değerdi.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X