Atakum Down Kafe’de ‘melek yüzlülerimizin misafiri olun’

0

Down sendromlu gençlerin istihdama ve sosyal hayata kazandırılması hedeflenerek, Atakum Belediyesi öncülüğünde açılan Atakum Down Kafe’ye tüm Samsunluları davet eden Başkan Taşçı, “Hemşerilerimizi, kafemizi ziyaret etmeye ve melek yüzlülerin misafirperverliği eşliğinde güzel vakit geçirmeye davet ediyoruz” dedi

Geçtiğimizde aylarda açılışı gerçekleşen Türkiye’de örneği az bulunan, Samsun’da ise ilk ve tek olan Atakum Belediyesi’nin hayata geçirdiği, melek yüzlü kardeşlerimizin hizmet verdiği Atakum Down Kafe Park misafirlerini bekliyor.

- Reklam -

Atakum Down Kafe, Türkiye’ye örnek oldu
Atakum Belediyesinin, Down Sendromlu gençleri iş hayatına ve sosyal hayata kazandırmak için hayata geçirdiği Atakum Down Kafe, melek yüzlülerin istihdam kapısı haline geldi. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Melek yüzlü yavrularımızın, sosyal, kültürel, sportif ve istihdama dayalı projelerle buluşturulmasını önemsiyoruz. Bu önemden hareketle hayata geçirdiğimiz Atakum Down Kafe, Türkiye’ye örnek oldu” dedi. Açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan ile Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın birlikte gerçekleştirdiği Atakum Down Kafe, down sendromlu gençlerin istihdam umudu oldu. Türkiye’ye örnek olan bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Taşçı, “Melek yüzlülerimizin yüzünü güldürmek, onlara sosyal, kültürel, sportif ve istihdam odaklı imkânlar sunmak için hayata geçirdiğimiz Türkiye’de örneği az bulunan, Samsun’da ise ilk ve tek olan bu önemli projemiz ile şehrimizde olmayan bir projeye imza atmış olduk. Burada melek yüzlüler çalışarak hem sosyal hayatın içerisinde oluyor hem de aile bütçesine katkı sağlıyorlar. Tüm hemşerilerimizi, Atakum Down Kafe’yi ziyaret etmeye ve melek yüzlülerin misafirperverliği eşliğinde güzel vakit geçirmeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Dipnot: Atakum Down Kafe Ömürevleri Tramvay durağından sahile inen yol üzerinde ve alttan gelenler için Ömürevleri Kavşağı yukarısında bulunmaktadır.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X