Lovelet Outlet’te Engelliler Haftasına Özel Etkinlik

0

Engelliler Haftası 10-16 Mayıs tarihlerinde ülkenin birçok yerinde kutlanmaktadır. Lovelet Outlet’in ev sahipliği yaptığı Toplumun engellilere bakış açısına dikkat çekebilmek ve daha duyarlı olmasını sağlamak adına sosyal hayata katılımlarını hızlandırmak için Canik Özel Çocuk ve Engelli Aileleri dayanışma derneği birbirinden renkli etkinlikler sergilerken izleyicileri de mest ettiler

Canik Özel Çocuk ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği Gösterileri

Dernek Yöneticileri “+1 ya da -1 farkla var olan çocukları gençleri ve aileleri kabullenmek gerektiğini engelli olmanın doğuştan gelen bir durum olacağı gibi sonradan yaşanabilecek kaza ve hastalıktan dolayı da meydana gelebileceğini bu nedenle de herkesin birer engelli adayı olduğunu unutmaması gerektiğini” dile getirdi.

- Reklam -

Lovelet Outlet’te günün anlam ve önemine özel oluşturulan kermes ve serginin açılışını Canik belediye başkanı Osman Genç gerçekleştirdi. Bu özel günde duygularını dile getiren dernek yönetim kurulu başkanı Hacer Altuntaş bedensel engelli olmak ya da zihinsel engelli olmak bir engel türü olsa da en büyük engelin saygı engeli olduğunun bilinmesi gerektiğini dile getirdi.

Canik Özel Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin, destek olmak adına bulunan belediye evleri anaokulu ve vilayetler birliği anaokulu öğrencilerinin defile gösterisi büyük ilgi toplarken şarkı performansları da izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

FERRO

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X